STRONA GŁÓWNA / GRAMOFONY / DECO

Deco


Nottingham Analogue Deco dostępny jest tylko na specjalne zamówienie! To wyjątkowa konstrukcja, która zawarła w sobie ponad czterdzieści lat doświadczeń i wiedzy z zakresu projektowania i wytwarzania gramofonów. Co zdarza się w dzisiejszych czasach niezmiernie rzadko, przy jego opracowywaniu i produkcji nie zważano na koszty i uproszczenia technologiczno-produkcyjne.

Celem firmy Nottingham Analogue było stworzenie najlepszego gramofonu w historii – i to się chyba udało. Dzięki skrupulatnej dbałości o szczegóły, każdy aspekt projektu Deco został przemyślany z punktu widzenia dźwięku. Talerz z uskokiem o stożkowej krawędzi bocznej Deco ma wyjątkową zdolność do minimalizowania rezonansów wewnętrznych. Gramofon standardowo jest wyposażony w 2 podstawy pod ramiona, co pozwala na użycie jednego lub dwóch ramion jednocześnie. Ułatwia to montaż dwóch różnych wkładek i upraszcza konfigurację gramofonu. Każdy szczegół konstrukcyjny pokazuje, że nic w jego przypadku nie powstało bez przemyślenia lub zostało pozostawione przypadkowi. Nawet olej do łożyska Deco został opracowany tak, by sprostać tylko jego wymaganiom! Materiały, sposoby obróbki każdej powierzchnia i części, wzajemne oddziaływanie poszczególnych elementów, masy i kształty zostały starannie dobrane w celu całkowitego zapobieżenia powstawaniu jakichkolwiek rezonansów. Niespotykany nigdzie indziej kształt talerza, który nie jest przypadkowy pokazuje, ile zadano sobie trudu przy konstruowaniu tego gramofonu. Bardzo nietypowym rozwiązaniem jest zastosowanie jednocześnie dwóch rodzajów zawieszenia – Deco to chyba jedyny gramofon na świecie, który ma za razem sztywne i pływające zawieszenie. Można je przestawiać w zależności od potrzeb użytkownika.

Ważący ponad 60 kg Deco jest szczytowym osiągnięciem firmy Nottingham Analogue w dziedzinie produkcji gramofonów. To także ostatni i najbardziej zaawansowany technologicznie projekt nieżyjącego już niestety założyciela firmy, Toma Fletchera. Wszelkie ograniczenia budżetowe zostały usunięte, w wyniku czego powstał bezkompromisowy produkt o nadzwyczajnej jakość i dźwięku.

Główne cechy:

  • Zmienne, przełączalne zawieszenie obudowy, sztywne lub pływające.
  • Masywny, 29 kilogramowy talerz o stożkowym kształcie ze specjalnego stopu.
  • Dodatkowe wytłumienie rezonansów talerza specjalnymi gumowymi pasami.
  • Specjalnie zaprojektowany tylko do tego modelu olej do łożyska i pompy olejowej .
  • Rozbudowany zasilacz falowy do silnika napędowego.
  • Dodatkowa ciężka nakładka grafitowa na talerz.
  • Niski moment obrotowy silnika synchronicznego.
  • Standardowo na wyposażeniu dwie podstawy pod ramiona.


Wave shape

Zapisz się aby wiedzieć więcej


Ave Logo

Kontakt

Mediam sp. z o.o.
ul. Królowej Jadwigi 104
30-209 Kraków

tel: +48122692974
fax: +48122692151
e-mail: biuro@mediam.com

Bądźmy w kontakcie